SEO Danışmanlığı

SEO OPTİMİZASYON

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Search Engine Optimization) türkçe arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir.

Yani Google’a herhangi bir ücret ödemeden, organik olarak arama motoru sonuçlarında web sitelerinin değerini artırarak daha üst sıralara çıkmasına verilen genel isimdir.

Bunu sağlayabilmek için arama motorlarının kriterlerine göre web sitelerini optimize etmemiz gerekmektedir. SEO optimizasyonu süreçlerinde detaylı SEO analizi ve planlı SEO çalışmaları yapılır.

SEO Nedir?

SEO’yu daha iyi tanımlamak gerekirse arama motorları için yapılan tüm iyileştirme kriterlerinde yapılan çalışmalar diyebiliriz.

SEO, internet üzerinde kullanıcıların bilgi ve ürün aramak için yaptıkları organik aramalara bağlı olarak, alakalı doğru ve anlaşılabilir sonuçları göstermeyi hedefler. Zaman içerisinde arama motorları tarafından otoriter kazanan sitelerin bir çoğu ilk sayfada ziyaret edildikçe sektör içerisinde de yer edinerek önem kazanmaya başlar.

SEO Önemli midir?

İnternet kullanıcılarının arama motorlarında bilgi, ürün veya şirketinizi arattığında üst sırada olmak, rekabetli bir sektörün içerisinde ve rakiplerinizden bir adım önde olmak istiyorsanız SEO çok önemlidir.

Seo’da Neler Yapıyoruz?

SEO analiz sürecine başlamadan önce, marka ve markalarımızın istediği öncelik veya ihtiyaçlar farklılık göstermekte. Bizlerde marka tarafından alınan bilgiler ve almak istediğimiz cevaplar doğrultusunda SEO analiz sürecini projelendirmeye hazırlanıyoruz.

Kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti verdiğimiz tüm markalardan SEO ekibimiz süreci beraber yönetmektedir.

Grey Medya ve ekibi SEO’nun baştan sona takım işi gerektirdiğinin farkında.

SEO Analiz Raporu

Seo Kutuları 705312802 Pazar Araştırması
Seo Kutuları 1063424637 Temel SEO Analizi
Seo Kutuları 713666943 Maliyet & Tekliflendirme

Detaylı SEO Analiz Süreci

Seo Kutuları 483157869 Rakip Analizi
Seo Kutuları 759502546 Kullanıcı Deneyimi
Seo Kutuları 796758145 Teknik SEO Çalışması
Seo Kutuları 234649914 İçerik Analizi & Strateji Planı
Seo Kutuları 1815748127 Raporlama
KULLANICI DENEYİMİ

UX (Kullanıcı Deneyimi)

‘Kullanıcı Deneyimi’ne gerekli önemin verilmemesi site sahipleri veya SEO uzmanı meslektaşlarımızın yaptığı en önemli hatalardan biridir. Sadece SEO alanına yönelmek doğru bir strateji olmadığı gibi Google’ın da dikkat ettiği en önemli hususlardan biri de ‘Kullanıcı Deneyimi’dir.

UX Kullanıcı Deneyimi Nedir?

Kullanıcı Deneyimi (UX) İngilizce; User Experience, Türkçe karşılığı ise “Kullanıcı Deneyimi” anlamına gelmektedir. Tasarım, kullanılabilirlik, işlevsellik dahil olmak üzere, ürünü satın alma ve bütünlüğünü katarak, kullanıcıları iyi analiz etme ve ihtiyaçlarını iyi anlamak için anlamlı ve alakalı deneyimler sunma sürecine denir.

UX Kullanıcı Deneyimi: Seo Başarısı

SEO ve Kullanıcı Deneyimi UX’in başarısı şu şekilde düşünebilirsiniz: SEO arama motorlarını hedefler, UX web sitenizin ziyaretçilerini hedefler. Her ikisinin amacı kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak olduğu için bu bakımdan ortak bir amaca hizmet etmektedir. SEO süreci olan UX yani “Kullanıcı Deneyimi” Grey Medya’nın da önem verdiği bir yapı taşıdır. Siz de firmanızı, markanızı ve isminizi arama motorlarında üste çıkarmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Grey Medya => SEO + UX = <3
arrow up